Vybrané zahraniční reference

Podzemní dráha v Dauhá, Katar

Podzemní dráha v Dauhá

Domat Control System se od r. 2016 spolupodílí na dodávkách komponent pro měření a regulaci na významné stavbě, podzemní dráze v katarském Dauhá (Doha). Jelikož jde o mezinárodní projekt, navíc nezanedbatelného finančního objemu, pojďme se podívat na některé jeho specifické vlastnosti. Pro firmu to zdaleka nebyla první mezinárodní dodávka. Zkušenosti, které právě při této akci Domat získal, jsou ovšem natolik zajímavé, že věříme, že budou užitečné i pro ostatní soutěžící na zahraničních trzích.

Více informací

OC Dalma, Jerevan, Arménie

Dalma

Centrum Dalma Garden Mall je prvním objektem svého typu v Arménii, jsou v něm bankovní pobočky, kino, řada restaurací a kaváren, supermarket, obchod se stavebninami a další obchody a služby. Podlahová plocha je 43 500 m2 ve dvou podlažích. Kotelna je vybavena třemi kotli o výkonu 1.4 MW, celkový jmenovitý výkon 4.2 MW je distribuován do čtyř okruhů: cca. 600 kW na ohřev TUV a 3.8 MW pro VZT jednotky a dva okruhy dvoutrubkových fancoilů. Systém měření a regulace kotelny obsahuje asi 150 fyzických datových bodů a někde evropské standardy převyšuje, investor například vyžadoval u všech dvojic čerpadel i spojité měření diferenčního tlaku na čerpadlech jako indikaci chodu.

Zastupitelský úřad ČR, Tokio, Japonsko

Zastupitelský úřad ČR, Tokio, Japonsko

Rekonstrukce řídicího systému topení a klimatizace. Měření a regulace řídí zdroje tepla a chladu – tepelná čerpadla. V každém z devíti rozvaděčů je procesní stanice a vstupně-výstupní moduly pro řízení technologií, všechna data jsou po síti propojena s počítačem pro vizualizaci a záznam dat. Celkem je v systému cca. 750 datových bodů včetně sběrů dat z měřičů energií po sběrnici M-Bus.

Více informací

Budova hlavního nádraží, Haag, Nizozemí

Budova hlavního nádraží, Haag, Nizozemí

Multifunkční železobetonová stavba se skleněnou fasádou, vysoká 60 m, vznikala v letech 1970 až 1973. V jejích 15 patrech se nacházejí kanceláře, obchody a restaurace, přičemž první dvě podlaží prorůstají do nádražní haly. Po 38 letech provozu byla letos budova rekonstruována. Hlavním důvodem byla vysoká spotřeba energie: původní energetická náročnost budovy byla v třídě G. Vytápění je řešeno podokenními výměníky, kde stará regulace byla nahrazena komunikativními regulátory Domat. Díky tomu, že regulátory používají otevřenou komunikaci protokolem Modbus po sběrnici RS485, nebyl problém zaintegrovat regulaci jednotlivých místností do řidicího systému budovy (dodávka Priva). Regulátory, kterých je v budově celkem 693, jsou instalovány v patrech 2 až 13. Výsledkem úsporných opatření je ohodnocení energetické náročnosti budovy stupněm D+.

IMPACT, Kuala Lumpur, Malajsie

IMPACT, Kuala Lumpur, Malajsie

Ústředí mezinárodní organizace IMPACT (International Multilateral Partnership Against Cyber Threats) bylo otevřeno v létě 2009 v malajském městě Cyberjaya, kde se soustřeďují technologické firmy. Na ploše přes 5000 m2 se nacházejí laboratoře, školicí místnosti, výzkumná pracoviště a především operační centrum, které sleduje síťové útoky a pomáhá řešit bezpečnost světového kyberprostoru. Budova je klimatizována pomocí centrálního městského rozvodu chladné vody. V jednotlivých sekcích budovy jsou vzduchotechniky, doplněné třístupňovými fancoily. Při návrhu regulace byl kladen důraz na úspory energie a optimalizaci provozu vzhledem k rozdílným provozním dobám jednotlivých částí (operační středisko pracuje nepřetržitě). Instalované komponenty jsou již v základním provedení odolné proti tropickým podmínkám – vysoké teplotě a vlhkosti.

Další vybrané zahraniční reference:

Nemocnice Luanda, Angola
City Center Zagreb (HR)
Restaurace, Horní Rakousy (AT)
Rafinerie MOL (HU)
Tesco (HU) – 5 objektů, řízení solárních kolektorů
Aeroporto de Leon – Repsol Aviation (PT)
Rezidence St. Maxime (FR)
Vlaandingenweg – potravinářský bioprovoz, Arnhem (NL)
Kancelářské vily, multifunkční škola Arnhem (NL)
Lab. Hidráulica DEC Universita Coimbra (PT)