Regulátory a podstanice mark a wall

Stávající řada programovatelných stanic IPLC zůstává nadále v nabídce. Beze změny pokračuje prodej i plná technická podpora. Bližší informace naleznete zde.

Regulátory řady mark

mark320_webProcesní podstanice řady mark přinášejí flexibilitu volného programování na úroveň I/O modulů. Díky moderním technologiím nabízíme v nové řadě podstanic kompaktní regulátory IMIO110 (16 I/O) a ICIO205 (30 I/O) s rozhraním Ethernet a RS485. Pro větší celky je určena podstanice markMX s 88 I/O. Kompaktní podstanice obsahují řídicí jednotku i vstupně-výstupní moduly v jednom pouzdře, což usnadňuje instalaci. Zároveň je možné je rozšiřovat o standardní I/O moduly, připojené na rozhraní RS485. Rozhraní Ethernet slouží pro programování a komunikaci s klienty, jako je vizualizace, webový prohlížeč nebo cizí program pro vyčítání dat.

Podstanice bez integrovaných vstupů a výstupů jsou vhodné jak pro klasické řídicí systémy s I/O moduly, tak jako volně programovatelné převodníky a komunikátory. K dispozici jsou typy s jednou sběrnicí RS485 (mark100, mark130, mark220), se dvěma sběrnicemi RS485 a dvěma RS232 (mark320) i s integrovaným převodníkem M-Bus pro 10 měřičů (mark150/485). Tyto podstanice jsou ideální pro malé celky, jako kompaktní výměníkové stanice, bytové uzly, či regulaci tepelných čerpadel nebo malých VZT jednotek.

Typ Displej RS232 RS485 I/O Ostatní Výkon
mark100 ne - 1 -

*

mark125 LCD 4×20 1 1 -

**

mark150/485 ne - 1 15 M-Bus

*

mark220 LCD 3×16 - 1 -

***

mark320 LCD 3×16 2 2 -

***

markMX ne 2 2 88

***

IMIO105 ne - 1 16

**

IMIO110 LCD 3×16 - 1 16

**

ICIO205 ne - 1 30

**

Regulátory pracují s různými operačními systémy podle toho, jaké procesory jsou v nich instalovány. U nejmenších platforem (pro asi 20 – 30 fyzických datových bodů) je použit procesor ARM® Cortex® s operačním systémem reálného času OS FreeRTOS, ve výkonnějších podstanicích (pro stovky fyzických datových bodů) najdeme MPC5200 s OS Linux. Novinkou jsou podstanice pro montáž do dveří rozvaděče (mark125) s krytím IP65.

Řada podstanic mark je součástí otevřeného řídicího systému Domat Control System – pro snadnou integraci do dalších systémů je dodáván Modbus RTU a Modbus TCP server zdarma, na procesní úrovni lze integrovat například měřiče tepla, vody a elektřiny a další technologie (např. frekvenční měniče a tepelná čerpadla), protože podstanice podporují standardní protokoly, jako M-Bus a  Modbus RTU / TCP, vybrané modely i BACnet/IP klient a server.

ICIO205

Všechny podstanice obsahují webový server pro zákaznickou vizualizaci. Stránky jsou sestaveny ve formátu HTML 5, což zaručuje kompatibilitu se všemi moderními prohlížeči. Editor webových stránek je integrován ve vývojovém prostředí Merbon IDE.

Všechny podstanice mají rozhraní Ethernet, které slouží pro připojování klientů, webový přístup a konfiguraci. Protokol SSCP, který je použit pro konfiguraci, programování a přenos procesních dat, je díky autentizaci vhodný pro přenos přes Internet. SSCP je také možné přenášet po sériové lince RS485, což umožňuje využít existující sériovou linku například při rekonstrukcích. To umožňuje mimo jiné i přehrávání aplikačních programů na dálku. Nechybí ani podpora přímého zápisu do databáze Merbon DB a podpora proxy serveru, který umožňuje komunikaci s podstanicemi i do sítí, v nichž není možné mapování portů (NAT) nebo přístup přes VPN.

Rozdíly mezi hardwarovými platformami s runtime Merbon najdete ZDE.

Procesní podstanice řady wall

wMX
Zvýhodněné sady s I/O optimalizovanými pro zařízení VVK: wMX - PLC, wCIO - PLC, wMXcom - jako wMX, wCIOcom - jako wCIO, ale s integrovaným rozhraním RS232/RS485 (CANNON9) na základní jednotce.
Více informací

Vývojové prostředí Merbon IDE

LOGO_IDE_600
Pomocí vývojového prostředí Merbon IDE se podstanice řady mark... programují a konfigurují. Programovat lze dvěma způsoby: pomocí funkčních bloků (FUPLA) nebo strukturovaným textem (ST) podle IEC 61131-3. Programování s funkčními bloky usnadňuje rychlou tvorbu aplikací a zvyšuje přehlednost, pro složitější nebo speciální funkce je výhodnější použít strukturovaný text.
Více informací

Webový přístup

terminal_editor
K datům v PLC řady mark a wall lze přistupovat několika způsoby. LCD displej přímo na podstanici slouží pro rychlou obsluhu, potvrzování alarmů a nastavování požadovaných hodnot či časových programů. V Merbon IDE jsou i funkce pro tvorbu menu LCD displeje, webových stránek, grafických panelů pro terminál HT200 a grafiky pro mobilní aplikace.
Více informací

Merbon VISUAL

LOGO_Visual_600
Merbon Visual je aplikace ke stažení zdarma. Umožňuje dálkové ovládání volně programovatelných podstanic SoftPLC/MiniPLC/mark... pro řízení větrání, vytápění a klimatizace.
Více informací

Merbon IDE tutoriály

merbon_tutorials_thumb
Na této stránce naleznete videonávody k Merbon IDE, a to na téma založení sestavy v SIMPLE módu, založení sestavy v plném módu, přiřazení PLC, práce v editoru FUPLA, přidání a nastavení HW a ladění
Více informací

Merbon IDE – drivery pro cizí systémy a jejich licenční politika

st_driver_thumb
Vývojové prostředí Merbon IDE podporuje standardní komunikační protokoly, jako M-Bus, Modbus nebo IEC62056-21. Někdy je ale potřeba integrovat přes sériovou linku nebo Ethernet cizí zařízení, které používá specifický protokol. Merbon IDE umožňuje napsání vlastního driveru v jazyce ST, což přináší autorům softwaru větší flexibilitu a nezávislost.
Více informací