Regulátory fancoilů

FCR010

Fancoily a regulátory systémů s proměnným množstvím vzduchu (VAV) jsou tradičně rozšířenými technologiemi pro zónovou regulaci.

Pro řízení fancoilů slouží regulátor FCR010 s ovladačem UC010. Regulátor má tři relé pro stupně fancoilu, dva výstupy pro ohřev a chlazení a dva vstupy pro signál přítomnosti a okenní kontakt. Díky jeho malým rozměrům je možné jej instalovat přímo na tělo fancoilu, a to pomocí dvou šroubů nebo volitelně na DIN lištu. Regulátor komunikuje s ovladačem pomocí sběrnice RS485. Varianta FCR011 je napájena 230 V st a řídí termické pohony s 230 V, je tedy vhodná zejména k náhradám starších analogových systémů.

Regulátor FC020 má analogové vstupy a proto je vhodný pro nekomunikativní ovladače, pro aplikace, kde není žádoucí displej, nebo tam, kde vůbec není ovladač použit, měří se pouze teplota v místnosti a hodnoty se nastavují po sběrnici (chodby, veřejné prostory). FC020 má rovněž navíc spojité výstupy 0…10 V ss pro topení a chlazení.

FC020

FCR013 s ovladačem UC013 je určen pro řízení dnes tak oblíbených EC (electronically commuted) ventilátorů s řídicím signálem 0…10 V ss.

Dále obsahuje analogové výstupy pro ventily topení a chlazení a dva vstupy pro signál přítomnosti a okenní kontakt. FCR015 s ovladačem UC095 pak řídí VAV regulátor podle obsahu CO2 v místnosti, přičemž teplota je řízena výstupy 0…10 V nebo 24 V PWM pro ventily dohřevu a dochlazování.

Všechny regulátory FCR… lze montovat buď na DIN lištu, nebo pomocí přiložených oček šrouby na libovolný rovný povrch. Komunikují po rozhraní RS485 protokolem Modbus RTU a obsahují hodiny reálného času s týdenním časovým programem. Pro konfiguraci slouží program ModComTool, který je volně ke stažení zde. Díky otevřené komunikaci se snadno integrují do řídicích či vizualizačních systémů buď přímo, nebo přes Modbus router (např. Domat R035). Regulátory je možné i zapojovat v režimu master – slave, kdy jeden ovladač řídí několik regulátorů, pracujících ve společné zóně.

FCR015