Čidla a dvoustavové spínače

RPTF-2__kabel_maxi-mL_4cDomat je od r. 2014 výhradním distributorem čidel a dalších komponent S + S Regeltechnik, Nürnberg. Základní položky sortimentu představují čidla teploty, a to zejména prostorová, jímková a čidla pro vzduchotechnické kanály. Dodávají se v délkách 100 až 400 mm a s různými měřicími prvky, v pasivním i aktivním (0…10 V, 4…20 mA) provedení. Pro aplikace se sálavými panely nebo infrazářiči jsou vhodná kulová a polokulová čidla, která snímají i radiační složku. Pro speciální použití slouží čidla průměrné teploty,

teplotní a vlhkostní čidla do vitrín, čidla teploty ve stropech atd. Další čidla prostorová i kanálová slouží pro měření veličin jako relativní vlhkost, koncentrace CO2 a směsných plynů (VOC). Nechybí ani senzory pro tlak vzduchu s přepínatelným rozsahem či tlak vody (a to i diferenční, pro hlídání chodu čerpadel nebo regulaci tlaku na rozdělovači) a rychlost proudění vzduchu. Čidla jsou volitelně vybavena LCD displejem, u pokojových ovladačů nabízíme antivandal provedení nebo zákaznický potisk již od 1 kusu.

PREM-1110-Display__tyr1_maxi-mL_4c

Pro řízení komfortních veličin se dále využívají interní i venkovní čidla osvětlení a přítomnosti osob. Domat nabízí i čidla komunikativní (Modbus RTU / RS485), která mohou díky sběrnicové topologii ušetřit náklady na kabeláž a I/O moduly. V nabídce dále naleznete široký sortiment termostatů, manostatů a hygrostatů, ale i čidel rosného bodu pro bezpečnostní funkce u chladicích stropů a panelů.

Díky standardním rozhraním (pasivní prvky více typů pro měření teploty, signály 0…10 V, 0(4)…20 mA, bezpotenciálové kontakty) jsou čidla a dvoustavové regulátory vhodné pro použití s libovolným řídicím systémem. Rozsahy měření se většinou nastavují pomocí DIP přepínačů, je tedy možné je přímo na místě přizpůsobit aktuálním podmínkám.