Merbon Family

Merbon IDE, SCADA, ContPort, WEB, VISUAL, RunTime, DATABASE – ucelená rodina nástrojů a aplikací pro energetický management a řízení systémů budov.

 

Merbon ContPort je manažerský nástroj umožňující zavedení a dlouhodobé řízení procesu energetického managementu. Jde o komplexní cloudovou aplikaci dostupnou přes web z jakéhokoliv zařízení. ContPort neustále kontroluje plnění vytyčených cílů, sleduje spotřeby energií a pravidelně reportuje. Nástroj poskytuje rozsáhlé možnosti pro analýzu a přepočet dat a tvorbu přehledných dashboardů. Více.

 

 

Merbon VISUAL je aplikace ke stažení zdarma. Umožňuje dálkové ovládání volně programovatelných podstanic SoftPLC/MiniPLC/mark… pro řízení větrání, vytápění a klimatizace. Podstanice musejí být naprogramovány a oživeny a musejí být přístupné přes Internet nebo v místní síti. Aplikace využívá definiční soubor LCD menu, který musí být nahrán do mobilního zařízení, a nabízí strukturované menu podobně jak ho vidíme na LCD displeji. Více.

 

LOGO_IDE_600

Pomocí vývojového prostředí Merbon IDE se programují a konfigurují podstanice řady mark a wall. Programovat lze dvěma způsoby: pomocí funkčních bloků (FUPLA) nebo strukturovaným textem (ST) podle IEC 61131-3. Programování s funkčními bloky usnadňuje rychlou tvorbu aplikací a zvyšuje přehlednost, pro složitější nebo speciální funkce je výhodnější použít strukturovaný text. Více.

 

LOGO_Web_600

Merbon WEB je webový server v PLC, který pracuje s webovými stránkami vytvořenými v HMI Editoru, který je integrován do Merbon IDE. Uvádění do provozu a dálková správa jsou teď ještě snadnější než dříve – ke kontrole PLC stačí webový prohlížeč. V nové verzi webového serveru přibyly i diagnostika a další funkce pro zpracování alarmů a trendů. Více.

 

LOGO_SCADA_600 (1)

Provozovatel musí mít vždy přesné a aktuální informace o stavu technologie, ať už je to kotelna, síť výměníkových stanic, řízení jednotlivých místností v kancelářské budově či hotelu, fotovoltaická výrobna, nebo soustava energetických zdrojů, které tvoří virtuální elektrárnu. Tyto informace mu poskytuje vizualizační systém Merbon SCADA, tedy přístup k datům v podobě tabulek, schémat s aktuálními hodnotami, grafů, alarmových a událostních přehledů a dalších informací. Více.

 

LOGO_Database_600

Merbon DATABASE je výkonná databáze, navržená pro ukládání velkého množství historických dat z technologických procesů. Databáze používá kompresi dat, a poskytuje otevřené rozhraní pro přístup z cizích programů a systémů. Je souborově orientovaná, což usnadňuje zálohování. Více.

 

LOGO_Runtime_600

 

Merbon RUNTIME je licence pro software, který zpracovává zkompilované projekty Merbon. Může pracovat pod OS Linux nebo Windows, například na serverovém PC nebo malém embedded zařízení. Počet proměnných a komunikačních kanálů v runtime je limitován pouze možnostmi hardwarové platformy. Merbon RUNTIME je součástí všech PLC řady Merbon, u nichž je licence součástí ceny PLC. Více.

 

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici na produkty@nulldomat.cz, nebo na +420 461 100 771.