Jan Vidim

Forum Replies Created

Prohlížíte si 15 příspěvků - 1 až 15 (z celkem 64)
 • Autor
  Příspěvky

 • Jan Vidim
  Keymaster

  Pokud je v cizích jazycích nepůvodní text a v něm zkreslená diakritika (např. v maďarské verzi „české“ texty), je třeba vypnout podporu UTF-8:
  v commandlinu: control intl.cpl
  ouško „Správa“, Změnit místní nastavení systému
  parametr „Beta: Používat Unicode UTF-8…“ musí být VYPNUTÝ
  a restart.

  odpověď na: GSM modem BGS5-T2M a SMS #19233

  Jan Vidim
  Keymaster

  Taky prosím pozor na nutnost zadávat tel. číslo v uvozovkách… viz příklad na http://www.seapraha.cz/wp-content/uploads/2017/08/GSM-BGS5-T2M_User_Manual-1-02.pdf
  Screenshot na obrázku.

  Přílohy:
  1. uvozovky

   uvozovky.png

  odpověď na: Webový přístup – jak nastavit? #19162

  Jan Vidim
  Keymaster

  co ještě zkontrolovat ve Win10, když web server „nějak“ jede, ale hlásí chybu jinou než 404:
  - jestli v součástech windows je pod IIS nainstalováno „Součásti pro vývoj aplikací“, „ASP.NET“ a pak
  - v IIS povolit v „Omezení ISAPI a CGI“ ten .NET4 classic app pool.


  Jan Vidim
  Keymaster

  Dále jsme přišli na to, že ve Win7 musí být OPC klient spuštěn jako správce.

  odpověď na: Pripomienky a vylepšenia #18727

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobrý den, děkujeme, podíváme se na to.

  K bodu 1: po větších úpravách v programu je dobré reimportovat proměnné, protože při kompilaci může dojít ke změnám v Variable ID. V připravované verzi je HMI editor již součástí IDE a tohle se tam řeší.

  odpověď na: Nefunguje help pod Windows 7 #18400

  Jan Vidim
  Keymaster

  Pro jistotu přikládám ještě soubor s helpem, v některých hotfixech pro úsporu místa nebyl přiložen. Soubor přejmenujte z .txt na .hlp.

  Přílohy:
  1. RCWAREHELP.txt
  odpověď na: APC Smart UPS #17523

  Jan Vidim
  Keymaster

  V IDE se ve vlastnostech kanálu v podstatě nenastavuje nic, u vlastností proměnné je klíčové to OID (musí být známé, zjistíte nějakým SNMP browserem) a samozřejmě IP adresa nebo hostname (pokud PLC má nastaven DNS server) toho SNMP zařízení (UPS). Kompletní popisy proměnných pro konkrétní UPS najdete zde http://www.apc.com/us/en/faqs/FA156048/ , ale co si vzpomínám, tak to šlo načíst rovnou těmi tooly.

  Kdyby to nějak drhlo, ozvěte se přímo mně.
  JV

  odpověď na: Webový přístup – jak nastavit? #17522

  Jan Vidim
  Keymaster

  pro Win 10: „bylo potřeba tam doinstalovat .NET2 app pool. V součástech Windows jsem přidal u IIS nějaký ASP.NET, a pak ještě zavolal ten aspnet_regiis.exe“

  odpověď na: Alarmy a TPG – vazby na Merbon #17419

  Jan Vidim
  Keymaster

  Na webu Domat http://domat-int.com/ke-stazeni/software je instalace Vision z 20.6.2016, která má opravené a vylepšené automatické přiřazování všech alarmových proměnných do skriptu.

  odpověď na: IP adresa PLC #17081

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobrý den,
  1. Ve vlastnostech PLC, Síťová nastavení (tam jak je DHCP, IP, maska, brána, DNS…) nastavíte novou adresu a další parametry sítě, pak se konfigurace do PLC nahraje pravým na PLC a Operace s PLC, Nastavení PLC, Nahrát konfiguraci do zařízení a následně Reboot.
  2. Viz předchozí bod. „IP adresa regulátoru, na kterou se připojujete“, je výše – v Parametry připojení, neboť IP adresa nastavená v PLC nemusí být stejná jako ta, na níž se pak připojujete z IDE, například v případě, kdy PLC je za NATem v jiné síti.
  3. Zatím se exportovat nedá. V další verzi (léto 2016) připravujeme export proměnných pro programy SCADA, kde budou údaje o (vybraných) proměnných ve formátu XML, zatím můžete použit soubor .vlist v projektu, kde jsou všechny proměnné, ale bude lepší počkat na ten XML.
  4. Analogový časový program na platformě mark150 zatím bohužel nefunguje na 100 %, omlouváme se; bude to opraveno v některé z dalších verzí.

  odpověď na: MXPLC – prvotne pripojenie #16302

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobry den, problem byl jiz vyresen telefonicky, vychozi IP adresa je 192.168.1.37 (viz kat. list). Pokud nelze najit v siti, obvykle se jedna o problem se zapnutym firewallem (detekce probiha po jinem protokolu nez TCP a broadcastem), dalsi pricinou muze byt existence vice sitovych rozhrani v PC, napr. kabel s PLC a wifi pro Internet, pripadne nejaka VPN rozhrani. Broadcast se „chyti“ na jedno z rozhrani a to nemusi byt zrovna ten kabel. Tuto funkci bohuzel nejde ve Windows vyresit. Doporucujeme proto pri detekci docasne zablokovat vsechna ostatni sitova rozhrani.

  Predpokladam, ze fyzicke spojeni je OK (napajeni sviti, LED na Ethernetove zasuvce sviti). Pokud mate PLC pripojeno primo kabelem (bez switche), nekdy neni od veci na sitove karte v PC natvrdo nastavit rychlost a duplex mod – aby tam nebyl autodetect, protoze sitove rozhrani procesoru BECK, jenz je v PLC pouzit, se neumi domluvit s nekterymi typy sitovych karet v noteboocich.

  odpověď na: Nefunguje Converter mode na IPLC5xx #15938

  Jan Vidim
  Keymaster

  Pro větší pohodlí (a aby nemohlo dojít k poškození souboru při editaci nevhodnými editory), přikládám správný soubor jako celek – stačí jej přehrát do PLC a nahradit soubor původní. Soubor je pojmenován iptables.rules.txt, aby prošel na fórum. Před nahráním ho přejmenujte na iptables.rules .

  • This reply was modified před 5 roky, 9 měsíci by  Jan Vidim.
  odpověď na: APC Smart UPS #15255

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobry den,
  doplnit dalsi driver je mozne a delame to, ale opravdu to nejakou praci vyzaduje. Odhadovane naklady jsou 900 … 1200 €, pokud byste to potreboval, kontaktujte support@domat.cz. Nema ta UPSka nahodou taky moznost komunikovat SNMP protokolem? Ten jiz implementovany mame a muzete ho zacit okamzite pouzivat.

  odpověď na: MW240 – HW verze #15215

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobrý den,
  Firmware V10 vznikl v prosinci 2014 a patří na desky MW240 V1.2. Pokud je tam nahraná, došlo u nás k omylu při aktualizaci firmwaru při reklamaci (u reklamovaných přístrojů se vždy snažíme dostat FW na nejnovější verzi).

  Na desky V1.0 a V1.1 patří FW V9. Jestli je nahraná V10 i v jiné desce tak je to rozhodně špatně. Zašlete prosím tyhle kousky zpět, zdarma Vám pošleme nový HW s firmwarem V10. Omlouvám se za komplikace.

  odpověď na: Napajaci zdroj AC 24V #15136

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobrý den,
  tohle je naprosto v pořádku.
  JV

Prohlížíte si 15 příspěvků - 1 až 15 (z celkem 64)