Zapojení více FanCoilů

Domat Control System Forums Hardware Zapojení více FanCoilů

Toto téma obsahuje 5 replies, má 2 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 20.1. 2014 11:29.

Prohlížíte si 6 příspěvků - 1 až 6 (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #12875

  guest
  Participant

  Dobrý den,

  řeším projekt, kde budou celkem 3 FC jednotky. Všechny tři mají společný ventil pro chlazení a pro ohřev. FC1 bude sloužit jak pro chlazení tak ohřev. FC2 a FC3 bude sloužit pouze pro chlazení. Snímat teplotu v prostoru by měla UC010. Mohlo by být zapojení tak jak je uvedeno na schématu níže?

  Děkuji za odpověď

  http://postimg.org/image/7nlzxlvzp/

  #13998

  Jan Vidim
  Keymaster

  Dobrý den,

  tady je trochu problém v tom, že nelze použít standardní zapojení master / slave, protože potřebujete, aby FC2 a FC3 při požadavku na topení nespouštěly ventilátor. (Při zapojení master/slave by se všechny tři FC chovaly stejně.) Zapojení na schématu není možné, protože v tom případě by každý fancoil potřeboval vlastní UC010.

  Společný ventil pro chlazení a pro ohřev = jedná se tedy o dvoutrubkové zapojení? Nebo tam jsou dva ventily, jeden pro všechny FC pro chlazení a druhý pro všechny FC rpo topení?

  Pokud jsou tam ventily dva, zjednodušil bych to na zapojení s jedním FC, pomocí 3x relé rozmnožil kontakty pro spínání ventilátorů tří FC a dalším relátkem blokoval chod ventilátorů u FC2 a FC3 při otevřeném ventilu topení, resp. povolil chod ventilátorů FC2 a FC3 pouze při otevřeném ventilu pro chlazení. (Ventily bude pak nutné konfigurovat jako On-Off, nikoli PWM.)

  U dvoutrubkového zapojení to bude obdobné, ale ventilátory FC2 a FC3 budete povolovat nějakým centrálním kontaktem, řízeným stejným signálem, který hlásí fancoilu režim change-over.

  #13999

  guest
  Participant

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď.

  Dalo by se využít i tohle zapojení. DO z reg.fancoilu 1 bych využil pro ovládání všech ostatních ventilů. 3,4,5 (OF-OFF) viz. foto příloha!? Ventily 1 a 6 bych reguloval PWM dle potřeby Fancoilu č.1 (stejně pokud nepojede Fancoil č.1 nepojede 2 ani 3- vyjma topení a to u FAN 2 a 3 není).

  Co se týče ovládání otáček fancoilu. Využil bych výstupy Q1,Q2,Q3 z reg.Fancoilu č.1 jako signál DI do MMIO a následně v něm spínal dle potřeby Q1čky,Q2ky,Q3ky. Pokud bych potřeboval jen topit pomocí FC 1ky nespouštěl bych vůbec výstupy pro FC2 a FC3 ani nereguloval jejich ventily pro chlazení.

  Doufám že jsem se do tohoto až příliš nezamotal a nevymyslel nemožné:-)

  Díky za pomoc

  http://postimg.org/image/9a4kvmyl5/

  #14000

  guest
  Participant

  Ještě pro doplnění jsem to barevně odlišil ať se lépe můžete orientovat. Vše je tam popsané. Snad takto půjde ovládat. http://ulozto.cz/x5Mj57Vr/vykres1-model-1-pdf

  #14001

  guest
  Participant

  a nebo verze bez MMIO jen s relátkama? Asi rozumnější…..

  http://uloz.to/x1Ym5NdL/2-pdf

  #14003

  Jan Vidim
  Keymaster

  Ten obrázek 2 jsem bohužel nějak nepochopil, na AO jsou připojena relé. Takhle by to nefungovalo. Nevím, proč jsou použity ventily 1 a 6, připadá mi, že jen dublují ventily 2, resp. 3,4,5. Asi bude nejlepší, když mi na sebe pošlete kontakt a zavoláme si. jan.vidim zavináč domat.cz

Prohlížíte si 6 příspěvků - 1 až 6 (z celkem 6)

Pro odpověď se musíte přihlásit.