Webový přístup – jak nastavit?

Domat Control System Forums RCWare Vision (ȍesky) Webový přístup – jak nastavit?

Tagged: 

Toto téma obsahuje 1 reply, má 3 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 17.8. 2016 13:38.

Prohlížíte si 6 příspěvků - 1 až 6 (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #13966

  Jan Vidim
  Keymaster

  Co dělat, když web pod Win7 nefunguje:

   

  - zkontrolovat, jestli je v rámci IIS komponent nainstalován i ASP.NET (to je v přidat-ubrat programy, součásti Windows, Webové služby, Funkce pro vývoj aplikací).

  - zkontrolovat, jestli je rcweb v IIS nastaven jako aplikace (ale to by měl, pokud byl instalován instalátorem).

  - je v počítači instalován .NET2, nebo případně .NET1.1? (funguje to někde i pod .NET1.1, ale na spoustě jiných míst zas pod .NET2)

  - pak už se asi jen hrabat v IIS manageru…:

  - – např. http://www.techbubbles.com/uncategorized/configuring-aspnet-11-websites-on-iis-70/

  - – použitý ApplicationPool musí být nastaven na Classic mode (ne Integrated); možná se dá změnit application pool identity pro uživatele Local system

  - – nastavte ISAPI&CGI restrictions na allowed – je to v IIS manageru nahoře v „počítač“, pokud tam nejsou, tak instalujte podporu IIS ASP.NET ve Vlastnostech systému.

   

  • This reply was modified před 5 roky, 10 měsíci by  Miroslav Macháček.
  • This reply was modified před 5 roky by  Jan Vidim.
  • This reply was modified před 2 roky, 2 měsíci by  Jan Vidim.
  #13940

  J.
  Participant

  Poznamky k vyse uvedenemu pri pokusu instalovat na Windows7:

   

  [1] „Instalujte RcWare Web Extensions (instalátor RcWare)“ Instalator z adresy http://rcware.eu/media/rcware/vision-net/cs/setup.exe mi tuhle moznost nejak nenabidnul, tak jsme nekde vyhrabali soubor WebGateSetup.msi a nainstalovali ten. Pro jistotu jinam nez do adresare „c:Program Files“.

   

  [2] „Ve Windows XP Professional: Přidat/ubrat programy…“ Ve Win7 se to jmenuje Start – Ovladaci panely – Programy a funkce – Zapnout nebo vypnout funkce systemu Windows. Tam je k IIS hodne kosaty strom, ve kterem jsem snad krome FTP serveru zaskrtal temer vse. Instalacni CD to nechtelo, ale dvakrat to resetovalo pocitac.

   

  [3] „C:WINDOWSMicrosoft.NETFrameworkv1.1.4322aspnet_regiis.exe -i“ Nejprve musite prikazovy radek spustit jako Administrator, pak to jde.

   

  [4] „zkontrolujte, že je vybráno ASP V1.1.xxx“ Podle me neni potreba.

   

  [5] „Režim provozu…“, „Uložte databázi.“, „Restartujte RcWare Vision“ OK.

   

  [6] Jeste je potreba do adresare „c:inetpubwwwroot“ zkopirovat adresar „rcweb“, to ma nejspis na starosti instalator rcwebSetup.msi, ale moc se mu to nedari. Nejprve je tedy nutne povolit ve Windows7 zmeny v aresari „wwwroot“, potom do neho z nejakych WinXP zkopirovat adresar „rcweb“.

   

  [7] Potom zrejme mel jeste nejaky instalator v konfiguraci IIS vytvorit virtualni adresar „rcweb“. To jsem musel udelat rucne pres „c:WindowsSystem32inetsrviis.msc“ (tzv. „Spravce IIS“). Pravym tlacitkem na „Default Web Site“ a „Pridat aplikaci“. Pripadne pridat virtualni adresar a nasledne prevest na aplikaci.

   

  [8] Take jeste ve Spravci IIS ve Fondech aplikaci jsem u vsech naklikal Spravovany rezim kanalu na Klasicky. (Bylo mi to doporuceno jednou chybovou hlaskou v prohlizeci.)

   

  [9] Jedna chybova hlaska mi take radila zkusit prikaz: %SystemRoot%system32inetsrvappcmd migrate config „Default Web Site/“ Ale asi to nebylo potreba, protoze kolega to na jinych Win7 rozchodil bez toho.

   

  [10] Taky jsem na zaklade jedne chybove hlasky upravoval prava k adresari „c:WindowsMicrosoft.NETFrameworkv2.0.50727Temporary ASP.NET Files“, ale kolega ne a taky mu to fungovalo.

   

  Asi to funguje, ale zajimalo by me, jak to ma byt spravne. :)

   

  #14002

  guest
  Participant

  Web server by měl fungovat i pod Win 8. Pro instalaci RcWare Vision pod Win 8 je potřeba použít zvláštní hotfix, instalátor WebGate funguje, adresáře s webem je potřeba tam dostat ručně – podobně jako u Win 7.

   

  #14618

  Jan Vidim
  Keymaster
  #17522

  Jan Vidim
  Keymaster

  pro Win 10: „bylo potřeba tam doinstalovat .NET2 app pool. V součástech Windows jsem přidal u IIS nějaký ASP.NET, a pak ještě zavolal ten aspnet_regiis.exe“

  #19162

  Jan Vidim
  Keymaster

  co ještě zkontrolovat ve Win10, když web server „nějak“ jede, ale hlásí chybu jinou než 404:
  - jestli v součástech windows je pod IIS nainstalováno „Součásti pro vývoj aplikací“, „ASP.NET“ a pak
  - v IIS povolit v „Omezení ISAPI a CGI“ ten .NET4 classic app pool.

Prohlížíte si 6 příspěvků - 1 až 6 (z celkem 6)

Pro odpověď se musíte přihlásit.