Omezení MiniPLC

Tagged: ,

Toto téma obsahuje 3 replies, má 2 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 6.6. 2012 13:08.

Prohlížíte si 4 příspěvky - 1 až 4 (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #12514

  Jan Vidim
  Keymaster

  Každé technické zařízení má nějaký konečný výkon. Původní „měkké“ omezení – spíše doporučení – u MiniPLC proto bylo max. 120 hardwarových datových bodů, tedy tři kompaktní moduly MCIO doplněné několika moduly digitálních vstupů na potřebný I/O mix. Při tomto osazení a obvyklém softwaru pro VVK (vzduchotechniky, kotelna atd.) není absolutně problém s kapacitou paměti, odezvou I/O sběrnice, odezvou webového rozhraní, délkou výpočetního cyklu a dalšími parametry.

  Zákazníci záhy objevili, že v MiniPLC dříme skrytý nevyužitý výkon, a začali vyzývat limity. Při zvyšování počtu vstupů a výstupů (a funkčních bloků, které je obsluhují) je třeba počítat s pomalejší odezvou webového serveru a občerstvování v klientech (IDE, OPC server, vizualizace), nicméně vše stále běží. Jeden z nepřekonatelných limitů však je počet komunikačních kanálů: ty mohou být nejvýše tři stejného typu a jejich celkový počet nesmí překročit pět. Takže pokud máme například COM port s I/O moduly, SMS modem a tři kanály pro čtení dat z dalších podstanic, je to přesně ten mezní stav.

  Dále: celkový počet spojení, které MiniPLC může držet, je 10. Do tohoto počtu se počítá těch max. 5 kanálů plus připojení příchozí, tedy z Vision, z IDE, z touchscreenu, externího WebPanelu, z ostatních podstanic protokolem Native SoftPLC Link (!) atd.

  Pokud byste se setkali se situací, kdy MiniPLC na některém z kanálů nekomunikuje, ačkoli při testech přímo v IDE je všechno v pořádku, zkontrolujte počet a typy komunikačních kanálů. (Problém ale také může být jinde – viz http://domat-int.com/forums/topic/miniplc-nekomunikuje-na-com2 ).

  Pro platformu Windows („Full“) toto omezení neplatí.

  #13947

  Jan Vidim
  Keymaster

  Pro LCD menu v MiniPLC platí, že jedna větev může obsahovat max. 100 položek.

  #13948

  J.
  Participant

  Jeste k tomu lcdmenu jsem vykoukal, ze mezi ::Param_begin:: a ::Param_end:: muze byt max. 49920 bajtu? Hodne bajtu zabere GUID a hodne bajtu se promrha v digitalIndicatoru, protoze se automaticky ukladaji i nepouzite stavy.

  #13967

  Jan Vidim
  Keymaster

  Jsou mezi námi i tací, jimž nestačí desítky tisíc proměnných, které je IPLC201/301 schopno zpracovat, a míří výše. Pak se může stát, že IPLC není schopno se s programem rozeběhnout. V takovém případě zkuste před kompilací v Platform Configu vybrat volbu Generate only used variables:

  4.generate_only_used

  Při ní se v kompilovaném programu neobjeví nepoužívané vnitřní proměnné bloků. Může dojít k neaktualizaci některých proměnných při Remote connection z IDE, ale velikost programu se zmenší – podle zkušeností o několik desítek procent.

  • This reply was modified před 6 roky, 7 měsíci by  machacektest.
  • This reply was modified před 6 roky, 7 měsíci by  machacektest.
  • This reply was modified před 6 roky, 7 měsíci by  machacektest.
Prohlížíte si 4 příspěvky - 1 až 4 (z celkem 4)

Pro odpověď se musíte přihlásit.