K měřičům s M-Busem – pro začátečníky

Domat Control System Forums Mix (english, ȍesky, deutsch, …) K měřičům s M-Busem – pro začátečníky

Toto téma obsahuje 0 replies, má 1 hlas a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 19.7. 2012 11:36.

Prohlížíte si 1 příspěvek (z celkem 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #12583

  Jan Vidim
  Keymaster

  Omlouvám se pokročilejším, ale raději to sem napíšu. Už dvakrát se stalo, že integrátor zapojil na převodník M-Bus/RS232 (M095) místo svorek sběrnice M-Bus impulsní výstup měřiče. Měl radost, že když blikne na měřiči červená LED „impuls“, tak mu blikne i LEDka na M095, a že to jako má tím pádem zapojené správně. Jednalo se pochopitelně o zkrat na sběrnici, protože otevřený kolektor v měřiči při každém impulsu na chvilku spojil vodiče sběrnice M-Bus nakrátko a na převodníku se rozsvítila LED indikující zkrat.

  Převodník „impuls/M-Bus“ je např. Siemens AEW310.2.

  https://www.cee.siemens.com/web/cz/cz/corporate/portal/home/infrastructure-cities/IBT/mereni_a_regulace/mereni_tepla_a_prutoku/m-bus/Pages/AEW310.2.

  Další oblíbené převodníky jsou řady PadPuls viz http://www.relay.de, které se vyznačují tou příjemnou vlastností, že k jejich konfiguraci není nutný speciální USB kabel, jako v předchozím případě AEW. Vše se dá na místě nakonfigurovat pomocí libovolného převodníku M-Bus/RS232 (např. M095, http://products.domat-int.com/komunikacni-prevodniky/339-prevodnik-m-bus-rs232.html ), a softwaru firmy Relay.

  • Toto téma bylo upraveno před 5 roky, 6 měsíci uživatelem  Jan Vidim.
Prohlížíte si 1 příspěvek (z celkem 1)

Pro odpověď se musíte přihlásit.