Import BACnet

Toto téma obsahuje 3 replies, má 1 hlas a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 18.2. 2014 09:52.

Prohlížíte si 4 příspěvky - 1 až 4 (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #12518

  Jan Vidim
  Keymaster

  Pro vizualizaci procesních stanic, komunikujících protokolem BACnet/IP (např. Desigo PX), byla napsána utilitka pro načtení objektů z podstanice. Výsledkem je textový soubor, který se jednoduše importuje do RcWare Vision, případně soubor .hwvar pro import do SoftPLC. Během několika minut tak jsou objekty viditelné a zakomunikované (online) a je možné začít vzorkovat historii, kreslit grafiku atd.

  Program je ke stažení na http://domat-int.com/ke-stazeni/software, v zipu je i popis, jak s ním pracovat.

  Narazíte na problémy? Od toho je tu fórum!

  • Toto téma bylo upraveno před 4 roky, 9 měsíci uživatelem  Jan Vidim.
  #13942

  Jan Vidim
  Keymaster

  Kieback & Peter dále při čtení vlastností bloku Schedule nezasílá výpis jednotlivých stavů, což má za následek nedostatečnou definici datového bodu při importu do Vision. Výsledkem je, že u časového programu nelze zobrazit ani nastavit tabulku. Stavy se proto musejí zadat ručně v definici datového bodu ve Vision. V našem případě bylo Den = 1, Noc = 2, Vyp = 3.

  #13987

  Jan Vidim
  Keymaster

  U zařízení Siemens Climatix musí být ID sítě = -1 a ID zařízení = 0, jinak to nefunguje. V nastavení kanálu je zadaná IP adresa, takže ID zařízení není potřebné.

  #14004

  Jan Vidim
  Keymaster

  Jinak pozor na současný běh několika BACnet klientů: BACnetTool nebude schopen vyčíat objekty např. z podstanic Desigo PX, pokud je na PC zároveň spuštěna aplikace PXM20 – přetahují se o UDP port 47808. Pro ůspěšný import je třeba PXM20 zavřít!

Prohlížíte si 4 příspěvky - 1 až 4 (z celkem 4)

Pro odpověď se musíte přihlásit.