Výhodná nabídka čidel S+S – BigPoints

Bližší informace o cenách naleznete zde:
Česká verze (Kč)
Slovenská verze (€)

 

Domat pro Vás připravil zvýhodněnou nabídku vybraných nejpoužívanějších čidel od německého výrobce S+S Regeltechnik. Jde o stonková čidla teploty TF43 s délkou stonku od 50 do 300mm, krytím vnější části IP43 a příslušenstvím, o příložná teplotní čidla s pasivním výstupem ALTF02, kabelová čidla HTF50, pokojová, kanálová a nástěnná čidla vlhkosti a teploty, čidla kondenzace KW, čidla diferenčního tlaku DF, diferenční manostaty DS-205 a kanálová čidla KCO2.

Stonková čidla teploty jsou nyní flexibilnější. Kanálová čidla pro měření teploty ve vzduchotechnickém kanále i jímková (“ponorná”) čidla pro měření teploty kapalných médií se vyrábějí ve stejném provedení jako jeden typ pod označením TF43…, dále je specifikován typ měřicího prvku a délka čidla v pěti velikostech 50 až 300 mm. Pro instalaci do VZT kanálu se dodává jako samostatné příslušenství plastová příruba s fixačním šroubem MF, pro montáž do potrubí slouží mosazné nebo nerezové jímky TH08-MS, resp. TH08-VA. Stačí proto mít po ruce méně typů čidel a doplnit je příslušenstvím podle toho, kde jsou instalována. Pouzdro je polyamidové, kryt se dá snadno sejmout i nasadit. Šroubové svorky zaručují bezpečný přenos signálu.

bigpoints_TF

Příložná čidla ALTF02 jsou levnější alternativou pro potrubí o malém průměru, kam nelze instalovat návarky pro jímky, nebo regulačně méně náročné aplikace, jako jsou ekvitermní okruhy. Pro místa se stísněnou montáží nebo měření teploty v betonových podlahách se používají kabelová čidla HTF. Ta se v provedení se silikonovou izolací dají nasadit až do teplot 180 °C.

bigpoints_ALTF

Další čidla v akci jsou kanálová, pokojová a nástěnná kombinovaná čidla teploty a vlhkosti (RF…, AF…, KF…) spolu s čidlem kondenzace a rosného bodu KW pro použití například v systémech chladicích stropů, kde slouží jak pro aktivní ochranu před kondenzací, tak jako omezovací prvky.

Čidla diferenčního tlaku DF… se používají v čistých prostorech a systémech VAV / CAV. Mají přepínatelný rozsah až -1000…1000 nebo -5000…5000 Pa a tak zjednodušují projektování. Některé typy jsou vybaveny displejem, takže měřené hodnoty je možné odečítat přímo u měřicích sond, což výrazně usnadňuje uvádění do provozu a servis.

bigpoints_DF

Kanálové čidlo oxidu uhličitého KCO2 se nyní dodává v novém krytu, který usnadňuje a zpřehledňuje montáž. Vzduchotechnické jednotky řízené podle obsahu CO2 pomáhají šetřit energii a provozní náklady. Čidlo má přepínatelné rozsahy: 0…10 V odpovídá koncentraci 0…2000 ppm nebo 0…5000 ppm.

bigpoints_KCO2

Domat Control System s.r.o. je český výrobce volně programovatelných regulátorů pro systémy řízení budov a výhradní distributor periferií S+S Regeltechnik v České a Slovenské republice.