Webový přístup – jak nastavit?

Domat Control System Forums RCWare Vision (ȍesky) Webový přístup – jak nastavit?

Tagged: 

Toto téma obsahuje 4 replies, má 3 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 17.8. 2016 13:38.

Prohlížíte si 5 příspěvků - 1 až 5 (z celkem 5)
  • Autor

Jan Vidim
    Keymaster

Co dělat, když web pod Win7 nefunguje:

- zkontrolovat, jestli je v rámci IIS komponent nainstalován i ASP.NET (to je v přidat-ubrat programy, součásti Windows).

- zkontrolovat, jestli je rcweb v IIS nastaven jako aplikace (ale to by měl, pokud byl instalován instalátorem).

- je v počítači instalován .NET2, nebo případně .NET1.1? (funguje to někde i pod .NET1.1, ale na spoustě jiných míst zas pod .NET2)

- pak už se asi jen hrabat v IIS manageru…:

- – např. http://www.techbubbles.com/uncategorized/configuring-aspnet-11-websites-on-iis-70/

- – použitý ApplicationPool musí být nastaven na Classic mode (ne Integrated); možná se dá změnit application pool identity pro uživatele Local system

- – nastavte ISAPI&CGI restrictions na allowed – je to v IIS manageru nahoře v „počítač“, pokud tam nejsou, tak instalujte podporu IIS ASP.NET ve Vlastnostech systému.

• This reply was modified před 3 roky, 1 měsíc by  Miroslav Macháček.
    • This reply was modified před 2 roky, 2 měsíci by  Jan Vidim.

J.
    Participant

Poznamky k vyse uvedenemu pri pokusu instalovat na Windows7:

[1] „Instalujte RcWare Web Extensions (instalátor RcWare)“ Instalator z adresy http://rcware.eu/media/rcware/vision-net/cs/setup.exe mi tuhle moznost nejak nenabidnul, tak jsme nekde vyhrabali soubor WebGateSetup.msi a nainstalovali ten. Pro jistotu jinam nez do adresare „c:Program Files“.

[2] „Ve Windows XP Professional: Přidat/ubrat programy…“ Ve Win7 se to jmenuje Start – Ovladaci panely – Programy a funkce – Zapnout nebo vypnout funkce systemu Windows. Tam je k IIS hodne kosaty strom, ve kterem jsem snad krome FTP serveru zaskrtal temer vse. Instalacni CD to nechtelo, ale dvakrat to resetovalo pocitac.

[3] „C:WINDOWSMicrosoft.NETFrameworkv1.1.4322aspnet_regiis.exe -i“ Nejprve musite prikazovy radek spustit jako Administrator, pak to jde.

[4] „zkontrolujte, že je vybráno ASP V1.1.xxx“ Podle me neni potreba.

[5] „Režim provozu…“, „Uložte databázi.“, „Restartujte RcWare Vision“ OK.

[6] Jeste je potreba do adresare „c:inetpubwwwroot“ zkopirovat adresar „rcweb“, to ma nejspis na starosti instalator rcwebSetup.msi, ale moc se mu to nedari. Nejprve je tedy nutne povolit ve Windows7 zmeny v aresari „wwwroot“, potom do neho z nejakych WinXP zkopirovat adresar „rcweb“.

[7] Potom zrejme mel jeste nejaky instalator v konfiguraci IIS vytvorit virtualni adresar „rcweb“. To jsem musel udelat rucne pres „c:WindowsSystem32inetsrviis.msc“ (tzv. „Spravce IIS“). Pravym tlacitkem na „Default Web Site“ a „Pridat aplikaci“. Pripadne pridat virtualni adresar a nasledne prevest na aplikaci.

[8] Take jeste ve Spravci IIS ve Fondech aplikaci jsem u vsech naklikal Spravovany rezim kanalu na Klasicky. (Bylo mi to doporuceno jednou chybovou hlaskou v prohlizeci.)

[9] Jedna chybova hlaska mi take radila zkusit prikaz: %SystemRoot%system32inetsrvappcmd migrate config „Default Web Site/“ Ale asi to nebylo potreba, protoze kolega to na jinych Win7 rozchodil bez toho.

[10] Taky jsem na zaklade jedne chybove hlasky upravoval prava k adresari „c:WindowsMicrosoft.NETFrameworkv2.0.50727Temporary ASP.NET Files“, ale kolega ne a taky mu to fungovalo.

Asi to funguje, ale zajimalo by me, jak to ma byt spravne. :)

guest
    Participant

Web server by měl fungovat i pod Win 8. Pro instalaci RcWare Vision pod Win 8 je potřeba použít zvláštní hotfix, instalátor WebGate funguje, adresáře s webem je potřeba tam dostat ručně – podobně jako u Win 7.

Jan Vidim
    Keymaster

Jan Vidim
    Keymaster

pro Win 10: „bylo potřeba tam doinstalovat .NET2 app pool. V součástech Windows jsem přidal u IIS nějaký ASP.NET, a pak ještě zavolal ten aspnet_regiis.exe“

Prohlížíte si 5 příspěvků - 1 až 5 (z celkem 5)

Pro odpověď se musíte přihlásit.