SoftPLC základy

Toto téma obsahuje 4 replies, má 2 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Václav Turek 8.8. 2012 14:03.

Prohlížíte si 5 příspěvků - 1 až 5 (z celkem 5)
  • Autor

strawberry
    Participant

Dobrý den,

ještě jsem neabsoloval Váš základní kurz, ale rád by jsem se dozvěděl základní informace, jelikož v manuálu jsem je nenašel.

1) základní propojení PC->IPLC201 apod. ->nastavení COMportu,IPadresy, (obecné nastavení komunikace)

2) tyto základní parametry poté nastavit i pro moduly napojené na COM4 RS485 – MCIO apod.

Děkuji za pomoc

strawberry
    Participant

Jde mi hlavně o propojení IPLC201 a MCIO. IPLC e detekuje v SoftPLC bez problému a jde do ní nahrávat projekt, ale když chci v síti zeditovat MCIO v síti MODBUS RTU/TCP Serial(Serial Channel R232/RS485) MCIO mám Modulle adress 4, a v Serial chnnel parameter mam Device parameters Port COM Number 1 a v Development parameters mám také port com number 1 a zaškrtlé Communicate through MiniPLC tak při detekovaní při nastavení rozsahu adress ve special function mi to nic nenajde

Václav Turek
    Participant

Dobrý den,

v Development parameters je potřeba nastavit číslo fyzického portu kterým komunikujete na IPLC201 (v převodníkovém modu – pak máte správně zaškrtnuto „comm. through IPLC“) tj. v tomto případě COM4. Device parameters se týká zařízení, na kterém potom poběží RT s Vaším projektem – v tomto případě nastavíte též COM4.

Václav Turek
    Participant

Troufám si tvrdit že Vámi vznesené otázky jsou součástí manuálu, jež se zove „RcWare SoftPLC Konfigurace MiniPLC“. Jestli-že vznesete požadavek na adresu support@domat.cz, jednu elektronickou kopii Vám zašlu.

strawberry
    Participant

to tureckey-> děkuji za pomoc v tom nastavení byl problém teď již nádherně vše šlape

Prohlížíte si 5 příspěvků - 1 až 5 (z celkem 5)

Pro odpověď se musíte přihlásit.