Pripomienky a vylepšenia

Domat Control System Forums Merbon IDE Pripomienky a vylepšenia

Toto téma obsahuje 1 reply, má 2 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 1.9. 2017 15:50.

Prohlížíte si 2 příspěvky - 1 až 2 (z celkem 2)
  • Autor

Lukas
    Participant

Dobrý deň, zasielam moje zistenia nedostatkov a návrhy na zlepšenia.

1. merbon HMI – po zmazaní invalidných premenných sa niekedy stane ze sa akokeby zle posunú GUID hodnoty premenných a potom napríklad polovica analog indikátorov zobrazuje „???“. Pomohlo mi ručné vymazanie všetkých premenných a následné znovunačítanie. Alebo zmena daného indikátora na inú premennú, potvrdenie a následne znovunačítanie správnej premennej.
    2. FUPLA – uvítal by som možnosť vyhľadávania a zvýraznenia premenných vo fupla schémach, tzn. že by som do nejakého filtračného políčka napísal názov a vyhovujúce premenné by farebne vyznačilo napr. na oranžovo + nejaký informačný výpis zoznamu ostatných programov kde sú použité. Prípadne aspoň do prehliadača
      premenných pridať stĺpec „miesta použitia“ kde by boli vypísané všetky programy kde je daná premenná použitá.
    3. ST editor – tu by som zas privítal pri ladení „watch“ okno na vybrané premenné miesto to červeného výpisu medzi riadkami, a taktiež možnosť zmeny hodnoty aspoň lokálnych premenných. Ideálna by bola možnosť krokovania programu, napríklad tak, že všetky ostatné programy by bežali v pozadí a pozastavený by bol len daný ST program ktorý krokujem + samozrejme možnosť zmeny hodnoty premenných.

A celkovo by bolo dobré ešte popracovať na rýchlosti odozvy programu, lebo niekedy to je o nervy, hlavne pri editácii vo fupla.

Ďakujem

• Toto téma bylo upraveno před 2 měsíci, 2 týdny uživatelem  Lukas.

Jan Vidim
    Keymaster

Dobrý den, děkujeme, podíváme se na to.

K bodu 1: po větších úpravách v programu je dobré reimportovat proměnné, protože při kompilaci může dojít ke změnám v Variable ID. V připravované verzi je HMI editor již součástí IDE a tohle se tam řeší.

Prohlížíte si 2 příspěvky - 1 až 2 (z celkem 2)

Pro odpověď se musíte přihlásit.