IP adresa PLC

Toto téma obsahuje 1 reply, má 2 hlasů a naposledy ho aktualizoval  Jan Vidim 30.3. 2016 16:01.

Prohlížíte si 2 příspěvky - 1 až 2 (z celkem 2)
  • Autor

Ivar Majda
    Participant

Dobrý den.
    V rámci školení od Vaší firmy jsem využil zapůjčení stanice mark150 kterou zkouším a testuji a vše k naprosté spokojenosti. Mám 4 dotazy které mi zatím nejsou jasné a které mi zřejmě na školení unikly…
    1. Jak/kde změním IP adresu PLC?
    2. K čemu přesně slouží v IDE ve vlastnostech PLC záložka „Síťová nastavení“ ?(možnost volby DHCP,IP adresy,portu atd.)? Dle nápovědy je to „IP adresa regulátoru, na kterou se připojujete“ ale předpokládám že je to jiná adresa než samotného PLC.
    3. Je někde uložená DB proměnných například ve formátu CSV? Nebo dá se nějakým způsobem vyexportovat?
    4. Při použití bloku T18_REAL_SCHEDULER se mi nedaří ve vizualizaci zadat proměnnou (číslo s desetinnou čárkou) přes „tlačítko“ časového programu (při zadání přímo do bloku v IDE je vše v pořádku).Vždy skončí hláškou „Send error command“.U bool a ineger bloku je vše bez problému.
    Děkuji,Ivar Majda.

Jan Vidim
    Keymaster

Dobrý den,
    1. Ve vlastnostech PLC, Síťová nastavení (tam jak je DHCP, IP, maska, brána, DNS…) nastavíte novou adresu a další parametry sítě, pak se konfigurace do PLC nahraje pravým na PLC a Operace s PLC, Nastavení PLC, Nahrát konfiguraci do zařízení a následně Reboot.
    2. Viz předchozí bod. „IP adresa regulátoru, na kterou se připojujete“, je výše – v Parametry připojení, neboť IP adresa nastavená v PLC nemusí být stejná jako ta, na níž se pak připojujete z IDE, například v případě, kdy PLC je za NATem v jiné síti.
    3. Zatím se exportovat nedá. V další verzi (léto 2016) připravujeme export proměnných pro programy SCADA, kde budou údaje o (vybraných) proměnných ve formátu XML, zatím můžete použit soubor .vlist v projektu, kde jsou všechny proměnné, ale bude lepší počkat na ten XML.
    4. Analogový časový program na platformě mark150 zatím bohužel nefunguje na 100 %, omlouváme se; bude to opraveno v některé z dalších verzí.

Prohlížíte si 2 příspěvky - 1 až 2 (z celkem 2)

Pro odpověď se musíte přihlásit.