Integrace I/O modulů do Siemens Desigo TXI1.OPEN

Domat Control System Forums Hardware Integrace I/O modulů do Siemens Desigo TXI1.OPEN

Toto téma obsahuje 0 replies, má 1 hlas a naposledy ho aktualizoval  guest 26.11. 2010 08:33.

Prohlížíte si 1 příspěvek (z celkem 1)
  • Autor

guest
    Participant

Siemens ma krabicku TXI1.OPEN, ktera ma rozhrani RS485 a ktera umi fungovat jako Modbus master, tak jsem zkusil zaintegrovat MCIO2 do systemu DESIGO verze 4.

Koukal jsem, jak jsou nadefinovane registry v SoftPLC a narazil jsem na dve odchylky:

[1] U AI i AO (a vlastne i u DI a DO) jsem musel pouzit v Siemensu o jednicku nizsi cisla registru. Priklad: v SoftPLC a v dokumentaci ma AI1 registr 18, zatimco v Siemensu jsem musel zadat registr 17.

[2] Pro DI a DO v SoftPLC je funkce 01 pro cteni a pro DO funkci 15 pro zapis a adresa je neco jako reg*16+bit a jeste pocet bitu. V Siemensu jsem musel cist DI funkci 03 (stejne jako u AI predstiram, ze ctu promennou typu UINT16) a jeste tam je parametr, kterym rikam, ze me zajima pouze jeden konkretni bit na konkretni pozici. Podobne pro zapis do DO pouzivam funkci 16 (stejne jako pro zapis do AO), pricemz v dalsim parametru opet upresnim, o jaky se jedna bit. (U AI a AO je v Siemensu tenhle parametr 0, protoze me zajima vsech 16 bitu.)

Prohlížíte si 1 příspěvek (z celkem 1)

Pro odpověď se musíte přihlásit.